Çocuklarınız İçin Müthiş Maceralar: Ailece Keşfetmenin ve Eğlencenin Zevkine Varacağınız Yurt Dışı Rotaları

with Yorum Yapılmamış

arpa-blog11

Çok okuyan mı bilir, çok gezen mi? Bu sorunun cevabı ne okuduğunuza ve nereleri gezdiğinize göre değişir elbette ama koskocaman sürprizlerle dolu dünyamızda, seyahat etmenin sizi bambaşka bir insan haline getireceği tartışılmaz. Çocuklarınızın geleceği için okulları, kursları, etkinlikleri araştırıyor ve onlar için en iyisini bulmaya çalışıyorsunuz. Bu planlarınızın arasına, seyahati de eklemeye ne dersiniz? Bütçenize göre, ister yurt içi, ister yurt dışı, ister yakın, ister uzak… Yeni rotalar keşfetmek onlara çok iyi gelecek. Yeni kültürlerle tanışmak, doğanın güzelliklerine tanık olmak ve yaşama sevinci aşılayacak. Kim bilir, belki de seyahatlerinizden birinde gördüğü bir şey onun geleceğini değiştirecek… Bu yazımızda “bir gün mutlaka” diye hedefleyebileceğiniz rotaları seçtik. Bu yaz olmasa da, bir tatilinizde bu yerlere gitmek için şimdiden hayal kurabilirsiniz. Ön yargılardan uzak, yaşama sevinci dolu, dünyadaki kültürlerin ve doğadaki güzelliklerin farkında çocuklar için, her ay ufak bir tasarrufla, bir gün neden olmasın?

 

Doğada Büyük Macera

AMAZONLAR

amazon

Doğadan büyük macera olabilir mi? Dünyanın en büyük ormanlarının arasından süzülen dünyanın en büyük nehri! Hiç görmediğiniz hayvanlar, büyüleyici bitkiler. Fantastik bir gezi! Brezilya’nın en egzotik yeri, yeryüzündeki en geniş yabanıl alan, en geniş orman…

Biyolojik çeşitliliğin en fazla görüldüğü, yeşilin binlerce tonunun, suyun, sessizliğin hakim olduğu bir yer… Buyurun Amazonlar’a…

Bu gezide neler yapabilirsiniz?

 1. Sao Paulo’da sanatla iç içe bir gezi
 2. Amazon ormanlarının ortasında konaklama, eşsiz doğa gezileri
 3. Yerlilerle tanışma

 

Süper Kahramanların Ülkesi

BATI AMERİKA

sandiego

 

Dillere destan Hollywood ve Disneyland’da eğlenmek kimi keyiflendirmez! San Diego’da efsanevi hayvanat bahçesi ve California’da bilim merkezi gezileri… Amerikan Rüyası’nı unutamayacaksınız!

Bu gezide neler yapabilirsiniz?

 1. Hollywood stüdyo turları
 2. Disneyland ve Santa Pier’de eğlence,
 3. San Diego’da dev hayvanat bahçesi ve California Bilim Merkezi ziyareti

 

Dahiler Ülkesi

İTALYA

venedik

Herkes düz derken, Dünya yuvarlaktır, diyen Galileo, 13 yaşında sanatçılığını kanıtlayan özgür düşüncenin kişileşmiş hali Michelangelo, 17 yaşında dünyanın en önemli aşk şairi olarak nam salan Dante, dünyanın en büyük dahilerinden sayılan Leonardo Da Vinci… Bu isimlere dünyayı değiştirecek ilhamı veren yerlerde onlarla buluşmaya ne dersiniz? Belki sizin de aklınıza başka kimsenin düşünmediği fikirler, icatlar gelir… Geleceğin sanatçıları ve bilim insanları, bir de pizza sevenler için harika bir gezi!

Bu gezide neler yapabilirsiniz?

 1. Rönesans’ın ustalarının muazzam eserleri
 2. İtalyan mutfağı ve leziz şarapları,
 3. Venedik’te lagünler arasında gondollarla gezi

 

Peri Masalı Dünyası

LEGOLAND-EUROPA PARK-DISNEYLAND

euro-1526642_1280

Münih & Paris

Çocuklar için dünyanın oyuncağı bir araya geldi. Küçük-büyük bütün çocukların rüyası Legolardan oluşan dev bir dünya, 12 Avrupa ülkesinin en cazip noktalarını barındıran Europa Park, masalsı ve dillere destan Disneyland… Oyun başlıyor!

Bu gezide neler yapabilirsiniz?

 1. Baş döndürücü Legoland
 2. Avrupa’nın en büyük ikinci tema parkı Europa Park
 3. Disneyland’ta peri masalı

 

Kaşifler Şehri

LİZBON

lizbon

İçinizdeki kaşifi uyandırmaya hazır mısınız? Yeni keşiflere uğurlanan Portekiz denizcilerinin kalp atışlarını hissedin. Tagus Nehri’ni okyanusa döken şehir Lizbon… Arnavut kaldırımları, Belem kulesi, sokakları, yokuşları, yedi tepesi, teleferikleri, renkli geleneksel tramvayları, şairleri, Fado müziği, leylekleri, limanı, köprüsü ile ünlü kaşiflerin bohem şehri…

Bu gezide neler yapabilirsiniz?

 1. Belem Kulesi ve Portekiz Denizcileri Anıtı
 2. Dileyenler için Hıristiyanlar için kutsal Fatima kasabası
 3. Ressamlara ilham veren doğal güzellikler

 

 

Vahşi Doğayla Baş Başa

KENYA

kenta

Doğanın görkemli yüzüyle karşılaşmaya hazır mısınız? Filler, zürafalar, gergedanlar… Muhteşem göller ve milli parklar… Masai yerlileriyle tanışıp evlerine konuk olmaya ne dersiniz? Geri döndüğünüz zaman, elle ateş yakmayı ve meşhur Masai dansını öğrenmiş olacaksınız.

Bu gezide neler yapabilirsiniz?

 1. David Sheldrick Fil Yetimhanesi ziyareti
 2. Milli park gezilerinde gergedan, Rothschild zürafaları, flamingo ve diğer su

kuşlarını yakından görme

 1. Masai yerlilerinin evlerine konuk olma

 

Kaynakça: VIP Turizm