Arpa Kitap’a Hoş Geldiniz

with Yorum Yapılmamış

Resimli çocuk kitapları yayıncılığı dünyasına yepyeni bir isim katıldı: Arpa Kitap

Arpa Kitap, çocuklarda farkındalık yaratırken, onların kişisel gelişimine katkı sağlamayı, bu sayede gelecekte daha mutlu ve başarılı bireyler olarak yetişmelerini amaçlıyor.

Buğday tarlasında koşan kız çocuk

 

Her anne baba çocuğunun, her öğretmen de öğrencisinin daha mutlu, özgüveni tam, algıları açık ve başarılı olmasını ister. Özellikle okul öncesi eğitim, kitap okuma alışkanlığının kazanılmasında kilit rol oynayan bir dönemdir. Okul öncesi çocuk, okuma yazma öğrenmeden çok önce resimli masal kitaplarından görsel okumayı öğrenir. Kitabın içeriği kadar, kapağı ve resimleri de çocuğu o büyülü dünyaya çağırır. Kapaktaki resim, resimdeki figürler, figürlerin renkleri dikkatini ilk çeken şey olur, sayfaları yavaş yavaş çevirdikçe hikayenin ne olduğunu henüz bilmese de oraya doğru sürüklenmeye başlar. Kitap bittiğinde yeniden, bir daha okunmasını ister; resimlere bakarak bazen kendi hikayesini yazar, bazen de var olanı iyice öğrenir. Hayat boyu zihnini geliştirecek, yaratıcılığını arttıracak, her seferinde başka bir dünyaya onu götürecek kitap okuma sevgisinin ilk adımıdır bu. Arpa Kitap olarak biz, çocukların bu yolculuğunda onlara en azından bir arpa kadar katkımız olsun istiyoruz.

Bebek ve çocuk yayınları konusunda uzun yıllar çalışmış bir ekiple hayata geçirilen Arpa Kitap, her biri özenle seçilmiş konusuyla kendi kültürümüze ait eğlenceli okuma kitaplarının yanı sıra farklı ülkelerin dünyalarını resmettiği yayınları çocuklara sunuyor. Niyetimiz, çocukların okurken ve öğrenirken eğlenmelerini sağlamak. Bunu yaparken de onların yaratıcılıklarını manipüle etmeden besliyor, onlara hayata dair değerleri veriyoruz. Çocuklara ise, kendi doğrularını belirlemek kalıyor.

Arpa Kitap, büyüklere de sesleniyor.

Her bir kitabımızın arkasında ve blog sayfamızda ebeveynlere ve eğitimcilere yönelik, çocuklara kitap okurken onların zihinsel gelişimlerini destekleyici örneklere yer veriyoruz. Tarık Günersel ve Ömer Uzun’un da aralarında bulunduğu danışma kurulumuzun katkılarıyla hazırladığımız bu bölüm, günlük hayatın koşuşturmasında gözden kaçabilecek küçük detaylara ilişkin bilgi ve tiyolar da içeriyor.

Bebek kitapları ve 2, 3, 4, 5 yaş okul öncesi çocuk gelişim ve masal kitapları alanında uzman bir ekiple yola çıkan Arpa Kitap, çocuğunuzun ilk yıllarında elinden düşmeyecek. Siz de çocuğunuzla birlikte öğrenmeye, eğlenmeye ve yaratıcılığın o muzip dünyasına adım atmaya hazır mısınız? O halde Arpa Kitap’a hoş geldiniz ☺