Arpa Kitap çocukların yaşama sevincine katkıda bulunmak amacıyla; daha bilinçli, farkındalığı yüksek ve öz güvenli olmalarını sağlamak için yola koyuldu. Tüm dünyadan katkılarla..

birds and nest-02

Yaş grubuna özel ve uygun hazırlanan ilginç bilgi, söz ve resimlerle, Arpa kitapları çocukların çok yönlü düşünebilen, özerk ve yaratıcı birer yetişkin olmalarına yardım eder. Kitabı okurken çocuklar eğlenir, farkında olmadan kişisel gelişimlerine destek alır ve evrensel temel değerlerle, sosyal kuralları öğrenirler.

 

birds and nest-05 Her kitabımızın arkasında yetişkinler için iletiler de yer alıyor. Büyüklere yönelik hazırladığımız bu iletilerde, her kitap ile bir temayı eşleştirmekteyiz. Arpa Kitap’ta yayınlanan resimli kitaplarımız elbette öncelikle çocukların; bu yüzden büyüklere mesaj bölümümüzü mümkün olan en kısa şekilde ele almak istedik. İşlenen her tema ayrı bir kitap konusu, biz sadece çocuk için en önemli olduğuna inandığımız noktalara ışık tutmakla yetindik. Anne baba, öğretmen ve her ilgilenen yetişkinin yararlanabileceği bir kaynak blog da hazırlıyoruz. Devamını daha ayrıntılı olarak blogumuzda görebilirsiniz. Bir temayı işlerken gerçek yaşamdan örneklere, hikayelerimizde kıssadan hisselere, metaforlara yer veririz. Böylece çocuk eğitimine destek olmayı hedeflemekteyiz.

 

2-03

Olumlu etkileşim için, temel yönelişler kadar ayrıntılar da önemli. Yoğun günlerimizde gözden kaçabilen ve kitaplarımızda yer alan bilgiler, ipuçları ve örnekler, ailelerimize ve eğitime destek niteliğinde. Sizin için özverili bir Danışma Kurulu oluşturduk. Türkiye’nin çocukları, geleceğimiz için.

 

Çocuklarımızın daha mutlu ve başarılı bireyler olmalarını candan istiyoruz.  Bir nebze de olsa katkımız olabilirse, ne birds and nest-04mutlu bize.

Keyifli okumalar…