Calvin Neden Uçamıyor?

with Yorum Yapılmamış
Yayınevi:  Arpa Kitap
Yazar: Jennifer Berne
Çizer: Keith Bendis
Çevirmen:  Nurgül Şenefe
Uyarlayan:  Nurgül Şenefe
Eser Adı: Kitap Kurdu Sığırcık Kuşu – Calvin Neden Uçamıyor?
Orijinal Ad: Calvin Can’t Fly – The Story of Bookworm Birdie
Orijinal Dili: İngilizce
Editör: Tarık Günersel
Danışman: Ömer Uzun
Yaş Aralığı: 3-99 yaş
Dili: Türkçe
Calvin Neden Uçamıyor?

Bir sığırcık kuşu olan Calvin, kalabalık bir aileye sahiptir ama doğduğu andan itibaren farklı karakter özellikleri taşır. Kardeşleri, solucan eşeleyip çimenlerde gezinirken o kitaplara merak salar. Tüm kuzenleri ve kardeşleri uçmayı öğrenmeye başlar ama o hala uçamaz. Göç etmeleri gerektiğinde onu iplerle sararak taşımaya başlarlar. Kitap okumayı çok seven bilgili Calvin, uçmayı öğrenebilecek mi?

Yazar Hakkında:
Jennifer Berne New York doğumlu olan Jennifer Berne, çocukluğunun büyük bir kısmını Doğal Tarih Müzesi, hayvanat bahçesi ve Planetarium’da geçirerek hayal gücünü besledi. Yaratıcı çalışmalarıyla dikkat çeken Berne, Rudolf Steiner’dan mezun olduktan sonra Parsons School of Design’da sanat ve tasarım üzerine eğitim aldı. Kariyeri boyunca reklam ve yayıncılık gibi farklı dallarda çalışmaları olan Jennifer Berne, küçüklüğü boyunca hayal dünyasını besleyen hayvan dostları ile ilgili hikayeler anlatmaya devam ediyor.
Çizer Hakkında:
Keith Bendis Freelance illüstratör ve karikatürist olan Keith Bendis, Time, Newsweek, The New Yorker, Sports Illustrated, Business Week, Fortune, The Wall Street Journal, Smithsonian ve Vanity Fair gibi birçok ünlü Amerikan yayınında çizimleriyle yer aldı. Renkli ve eğlenceli çizimleriyle dikkat çeken illüstratör, bugüne kadar 9 farklı kitabın çizimlerini gerçekleştirdi.