Çocuklarla Tatil : Minikler İçin Bavul Hazırlama Rehberi

with Yorum Yapılmamış

çocuklatatil1

Okullar kapandı, tatil planları yapıldı. Uzak bir yere veya yakın bir yere de gitseniz, arabayla ya da uçakla da gitseniz fark etmez… Çocuklarla tatil bol eşya demektir. Çocuklarımızın bizden daha fazla kıyafete ihtiyacı vardır, ayrı güneş kremleri, ayrı diş macunları, kollukları, simitleri ve tabi oyuncakları… 

çocukla tatil3

Tatile çıkmadan son gününüzün evin altını üstüne getirerek bitmeyen eşya toplama kabusuna dönüşmemesi için bazı pratik önerilerimiz var. 

Haydi başlayalım…

Kıyafetler

Çocuğunuz için gün sayısına göre 2’şer adet olmak üzere kıyafetlerini hazırlayın. Bir tane kalın üst almayı ihmal etmeyin. 

Deniz malzemeleri

Mayosu, havlusu, kollukları, can simidi, deniz terlikleri, şapkası ve en önemlisi güneş kremi tamam mı? 

Banyo malzemeleri

Miniğimiz için şampuan, sabun, diş macunu, fırçası, tarağı, süngeri, nemlendirici yağı aldık mı? 

İlaç ve sağlık ekipmanları

Çocuklarımız için sinek-böcek ısırıklarına karşı sprey, böcek ilacı, sokmalara karşı tedavi edecek ilaç, ateş düşürücü, derece, soğuk algınlığı ilacı, morluklara ve yaralanmalara karşı krem ve yara bandı 

(Tatile çıkmadan çocuğunuzla doktor kontrolüne gitmenizde de fayda var. Doktorunuz, çocuğunuza özel ilaçlar önerebilir)

çocuklatatil2

Önemli bilgiler

Gideceğiniz tatil yöresindeki doktor ve hastane irtibatlarını gitmeden araştırıp not etmenizi öneririz. Tesisinizin tüm özelliklerini inceleyerek nelere ihtiyacınız olacağı hakkında bilgi edinin. 

Eğlence

Bavulunuzu çocuğunuzla birlikte hazırlıyorsanız bu işler biraz uzun sürebilir. O da mutlaka bir şeyler ilave etmek isteyecektir. Özellikle ilk defa kendi bavulu olduysa ve 3 yaş civarındaysa onun için çok eğlenceli bir aktivitedir. Bu eğlencenin işinize engel olmamasını istiyorsanız, ona özel bir sırt çantası verin. İçine koyabileceklerini de masasının üzerine koyun. Yol boyunca ona gerekli olacaklar sırt çantasında bulunursa hem sıkılmaz, hem de sizin acil ihtiyaçlar elinizin altında olur. Sırt çantasına da aşağıdakileri koyabilirsiniz:

  • Islak mendil
  • Resimli kitaplar
  • Canlanan kitaplar
  • Boya kalemleri
  • Minik oyuncaklar
  • Ufak tefek atıştırmalıklar
  • Yedek kıyafet

çocuklatatil

Şimdiden iyi tatiller dileriz :)