Dört Kafadar

with Yorum yapılmamış
Kitap Adı: Dört Kafadar Güneşi Yerine Asıyor
ISBN: 978-605-9291-08-8
Yazar: Bai Bing
Çizer: Li Rong
Uyarlayan ve Yayın Yönetmeni: Nurgül Şenefe
Sayfa Sayısı: 32
Basım Yılı: 2017
Dili: Türkçe
Yaş: 4+
Ebat: 21,5 x 26 cm
Kazanımlar
Ana Fikir

Çocukların merak duygusunun gelişimini destekleyen, bir sorunla karşılaşınca farklı çözümlerin mümkün olduğunu gösteren, çocukların saçmalama özgürlüğünü savunarak yaratıcılık ve inovasyon konusunda önemli ipuçları içeren harika bir kitap.

Konu

Tilki, kirpi, fil ve tavşan, neşe içinde toplarıyla oynarken filin attığı top çok uzağa gider. Bir anda dünyada her şey değişir, hava soğumaya ve yerler buz tutmaya başlar. Neden oldukları durumu düzeltmeye çalışan kafadarlar, sırayla bir şeyler yapmaya çalışır. Bu Dört Kafadar, ekip çalışmaları ve yaratıcı düşünme becerileri sayesinde sayesinde bu sorunun üstesinden gelebilecekler mi? Bir solukta çocuğunuza okuyacağınız bu kitap, içine yedirilen oyunlar sayesinde, çocuğunuz ile evde harika bir etkinlik saatini yakalama imkanı sunar. "Özgüvenli Mutlu Çocuk" dizimizin bu kitabı, çocuklar için "yaratıcı ve çerçevenin dışında düşünme" kabiliyeti için güzel bir antrenman sağlar. Dört Kafadar, hem çocuk eğitiminde iyi bir yol arkadaşı, hem de arkadaşlık, dostluk ve takım çalışmasının başarısını anlatan eğlence dolu bir hikaye.

Yazar Hakkında:
Bai Bing Bai Bing 30 yılı aşkın bir süredir çocuklar için şiir, masal ve resimli öyküler yazmaktadır. Çalışmaları tamamen hayal gücü ve yaratıclığa dayanır. Çocuklara sesli okumalar yapmak için birebirdir. Bing Xin Çocuk Edebiyatı Ödülü'nü almaya layık görülmüştür. Şu an Çin'in önde gelen çocuk yayın evinde Yayın Yönetmeni olarak çalışmaktadır.
Çizer Hakkında:
Li Rong Genç yaştan itibaren çocuk kitapları illüstrasyonları yapan Li Rong, genç okuyucular tarafından sevilen tarzıyla üretimine birçok farklı tarzda devam ediyor.