Dost Canavarlar

with Yorum Yapılmamış

Dost Canavarlar

Paytak ve Titrek, birbiriyle hiç anlaşamayan iki komşu canavardır. Birgün Paytak yolda bulduğu tuhaf tohumu filizlendirip bahçesinde komşusunun burnunun dibine eker. Buna tepki olarak Titrek de aynı tuhaf tohumu filizlendirip, bahçesinde komşunun burnunun dibine eker. Hızlı büyüyen bitkiler ikisininde öngöremediği büyük bir karmaşaya yol açar. Bu felaketten kurtulmanın tek yolu, işbirliğidir. Birbirini hiç sevmeyen iki huysuz komşu hikayenin sonunda çok iyi dost olurlar. Ama nasıl?

“Özgüvenli Mutlu Çocuk” dizimizin bu kitabında “özgürlük ve empati” ile “önyargı” günlük hayatın en önemli temel konuları ele alınıyor.

Dünyanın taaa öbür yanına uzanan bu dostluk hikayesi sizi de saracak.

Satın Al   

 

  

Yayınevi: Arpa Kitap
Yazar: 
Véronique Massenot
Çizer: 
Pascal Vilcollet
Uyarlayan: 
Nurgül Şenefe
ISBN:
 978-605-9291-07-1
Kitap Adı: Dost Canavarlar
Orijinal Adı: 
Une Ametie Monstre
Orijinal Dili: 
Fransızca
Editör: 
Tarık Günersel
Danışman: 
Ömer Uzun
Yaş Aralığı:
 3-99
Sayfa Sayısı: 32
Basım Yılı: 2017
Dili:
Türkçe
Ebat:
 23×33 cm

Yazar Hakkında: Véronique Massenot

1970 Bourgogne doğumlu yazar, sanatçı bir aileden geliyor. Kitaplar ve sulu boya fırçaları arasında geçen çocukluğu boyunca yazmaya ve çizmeye hazırlandı. Pazar günlerini müzik dinleyerek, okuyarak, çizerek ve yazarak geçiren Véronique Massenot, 16 yaşında çıktığı Amerika turu ile farklı kültürleri keşfetme ve tanıma çabasını desteklemiş oldu. 18 yaşına geldiğinde Paris’e sanat tarihi okumaya gitti. Eğitim hayatı sonrası da bitmek bilmeyen merakını ve keşif tutkusunu sanat ve edebiyatla besledi. Bugün İngilizce, Almanca ve İspanyolcaya çevrilmiş onlarca çocuk kitabı olan yazar, aynı zamanda kitaplarının illüstrasyonunu da yapıyor.

Çizer Hakkında: Pascal Vilcollet

1979 Paris- Melun doğumlu sanatçı, ilkokul yıllarından itibaren resme ve çizime merak sardı. 16 yaşına geldiğinde kariyerine dair kararı veren Vilcollet, dört yıllık bir eğitimin ardından Ecole Professionnelle Supérieure d’Arts Graphiques de la Ville de Paris (EPSAA)’ten grafik tasarım diplomasını aldı. Profesyonel iş hayatında farklı ekolleri takip eden ve sürekli kendini geliştiren sanatçının çizimini yaptığı çocuk kitapları birçok farklı dile çevrildi.