Mavi Fil Bobo

with Yorum yapılmamış
Kitap Adı: Mavi Fil Bobo
ISBN: 978-605-9291-00-2
Yazar: Myriam Picard
Çizer: Jêrome Peyrat
Uyarlayan ve Yayın Yönetmeni: Nurgül Şenefe
Sayfa Sayısı: 36
Basım Yılı: 2017
Dili: Türkçe
Yaş: 3+
Ebat: 24 x 34 cm
Kazanımlar
Ana Fikir

"Özgüvenli Mutlu Çocuk" dizimizin bu kitabında "güven ortamı, özgüven, kendi olmak" gibi temel noktalara değiniliyor. Her çocuğun kendi iç dünyasına yönelip, onu güçlü kılan yönünü keşfetmesini sağlayan, bu sebeble her çocuğun kitaplığında bulunması gereken özel bir kitap. Mavi Fil Bobo'nun bu sıcacık hikayesi çocuk eğitiminde iyi bir yol arkadaşı olduğu kadar, eğlenceli ve macera dolu.

Konu

Öncelikle arkadaşlarının güçlü yönlerine odaklanan Mavi Fil Bobo, hikayenin başında kendisiyle barışık değil. "Ne olsam mutlu olurdum? Sırtlan gibi korkutucu mu? Ceylan gibi ince bacaklı mı? Zebra gibi çizgili mi...vs.vs. olsaydım, daha mı mutlu olurdum?" diye sorgulamalar içindedir. Yaşadığı bir deneyim sonunda, kendisinin de güçlü yönlerinin olduğunu keşfeden Mavi Fil Bobo, hikayenin sonunda "Ben iyi ki filim!" der ve fil olduğu için çok mutludur. Her çocuğun mutlaka kendisini özel kılan bir ya da birden fazla güçlü yönlerinin olduğunu ve çocukların bunu anlamasını sağlayan muhteşem bir hikaye.

Yazar Hakkında:
Myriam Picard Çocukluğundan beri hikayeler ve şiirler yazan Myriam Picard, yıllar sonra çocuklar ve gençler için bir yazar ve hikaye anlatıcısı haline geliyor. Aynı zamanda bir kütüphaneci olan Picard, Jerome Peyrat ile birlikte birçok esere imza atmıştır.
Çizer Hakkında:
Jêrome Peyrat 1972'de Mulhouse'da doğan Peyrat, ilk çizgi romanını yedi yaşında oluşturdu. Yaptığı bu örnek çalışma karşısında ailesi hayretler içinde kaldı. Daha sonra Strazburg'daki Arts Déco'da eğitim gördü ve 2000'den beri Fleurus, Magnard, Bastberg, Bordas, La Martinière ve Ricochet gibi yayınevleriyle illüstratör olarak çalışmaktadır. Bugün Jérôme Peyrat Colmar'ın yakınında yaşıyor.