Dost Canavarlar

with Yorum yapılmamış
Kitap Adı: Dost Canavarlar
ISBN: 978-605-9291-07-1
Yazar: Véronique Massenot
Çizer: Pascal Vilcollet
Uyarlayan ve Yayın Yönetmeni: Nurgül Şenefe
Sayfa Sayısı: 32
Basım Yılı: 2017
Dili: Türkçe
Yaş: 4+
Ebat: 24 x 34 cm
Kazanımlar
Ana Fikir

Çocuklara, empati demeden empatinin ne olduğunu, anlam ve önemini, önyargı demeden önyargının ne olduğunu ve kötü yönlerini eğlenceli bir hikayeyle anlatan muhteşem bir kitap.

Konu

Paytak ve Titrek, birbiriyle hiç anlaşamayan iki komşu canavardır. Bir gün Paytak yolda bulduğu tuhaf tohumu filizlendirip bahçesinde diker, tam da komşusunun burnunun dibine. Bunu gören komşusu Titrek, "O şey bahçeme gölge yapar! kaldır onu hemen, hiç zaman kaybetmeden!" der ve dikilen o filizi istemez. Ancak Paytak "Bu bahçe benim! İstediğimi yaparım! Karışamazsın!" der. Buna tepki olarak Titrek de aynı tuhaf tohumu bulur, filizlendirir ve o da bahçesine diker, hem de komşunun burnunun dibine... komik ve eğlence dolu hikayemiz asıl şimdi başlar... Hızlı büyüyen bitkiler ikisinin de öngöremediği büyük bir karmaşaya yol açar. Bu felaketten kurtulmanın tek yolu, işbirliğidir. Birbirini hiç sevmeyen iki huysuz komşu hikayenin sonunda çok iyi dost olurlar. Ama nasıl? "Özgüvenli Mutlu Çocuk" dizimizin bu kitabında "özgürlük ve empati" ile "önyargı" gibi günlük hayatın en önemli temel konuları ele alınıyor.

Yazar Hakkında:
Véronique Massenot 1970'te doğan Véronique Massenot 18 yaşındayken Sorbonne'da sanat tarihi ve arkeoloji üzerine eğitim aldı. Daha sonra çocukluk hayalinin peşinden giden Véronique Massenot, Jean-Yves Loude ve Pierre Autin-Grenier ile ortak bir romanın yazımına katıldı. İkinci romanı, Soliman the Pacific (Intifada'daki Bir Çocuk Günlüğü), isimsiz el yazması üzerine yayınlanmadan önce oldukça prestijli bir ödül olan "Gençlik Bakanlığı Ödülü'nü" kazandı.
Çizer Hakkında:
Pascal Vilcollet 1979'da Melun'da doğan Pascal Vilcollet, litografi araştırmalarının ardından grafik tasarım eğitimi aldı. Bugün, bir ressam olarak çalışmalarını dünya çapında sergiliyor ve akademide ders veriyor. Ricochet yayınevi ile düzenli olarak çocuklar için çizerlik yapmaya devam ediyor.