Uçan Farecik Odi

with Yorum yapılmamış
Kitap Adı: Uçan Farecik Odi
ISBN: 978-605-9291-09-5
Yazar ve Çizer: Laurence Cleyet-Merle
Uyarlayan ve Yayın Yönetmeni: Nurgül Şenefe
Sayfa Sayısı: 36
Basım Yılı: 2017
Dili: Türkçe
Yaş: 4+
Ebat: 29,5 x 29,5 cm
Kazanımlar
Ana Fikir

Çocuklara, hayal etmelerini, hayallerine ulaşmak için ellerinden gelenin en iyisini yapmalarını, arada bazı başarısızlıklar yaşadıklarında pes etmemeleri gerektiğini, en güzel öğretinin yaşanan sürecin kendisinin olduğunu çocukların dilinde tatlı bir hikaye ile anlatan, fevkalade illustrasyonları ile büyük küçük herkesin gönlünü çalan çok çarpıcı bir kitap.

Konu

En büyük hayali uçmak olan ve sürekli yeni icatlar yapan fare Odi, bir yaz, göçmen kuş leylek Marinet ile tanışır. Birlikte oyun oynarlar, gökyüzünde uçarlar, birbirlerine masallar anlatırlar ve sonunda çok iyi arkadaş olurlar. Ne zaman havalar soğur ve Marinet'in diğer leylek arkadaşları ile gitme zamanı gelir, Odi o zaman çok üzülür ve arkadaşından ayrılmak istemez. Hikayenin sonunda hem ayrılmazlar, hem de Odi en büyük hayaline kavuşmuş olur? Nasıl mı? Daha önce hiç göçmen bir fare duydunuz mu? "Özgüvenli Mutlu Çocuk" dizimizin bu kitabında "bazen sürecin sonuçtan daha önemli" olduğu hatırlatılıyor, çocuklara hedef odaklı olabilmesi için küçük bir farkındalık sunuluyor. Hayallerinden hiçbir zaman vazgeçmeyen Odi'nin macera dolu hikayesi sizi de heyecanlandıracak.

Yazar Hakkında:
Laurence Cleyet-Merle Strazburg'daki Dekoratif Sanatlar Okulu'ndan mezun olan Laurence Cleyet-Meyle, çocuklar ve gençler için çok değerli bir çizerdir. Halen Marsilya'da yaşayan Cleyet-Merle, birbirinden farklı tarzda projelere imza atmaktadır: kurgu albümü, didaktik, eğlenceli, eğitsel; poster, kartlar, oyunlar, duvar resimleri ....vb.