Çocuklar İçin Kitaplık Önerileri

Çocuklar İçin Kitaplık Önerileri

with Yorum Yapılmamış

Çocukların Ulaşabilecekleri Kitaplıklar

Çocuklara okuma sevgisi kazandırmanın bir yolu da onlara kolay erişebilecekleri ve kitaplarını kendilerinin seçebileceği kitaplıklar yapmak. İşte çocuğunuz için okuma köşesi ve kitaplık önerileri

arpa-blog6

Çocuğu olanlar çok iyi bilir; özellikle kitap sevgisinin başladığı okul öncesi dönemde, çocuğunuzun en büyük mutluluk kaynaklarından bir tanesi de kendi işini kendisinin yapmasıdır. Kitap sevgisini artırmanın en kolay yollarından birisi de, onların boyuna uygun, erişebilecekleri kitaplıklar hazırlamaktır.

Sadece kitaplıklar için değil, kendinizi çocuğunuzun yerine koyarak, onun boyunda olduğunuzu düşünerek, ev içi kullanım alanlarını yeniden düzenleyebilirsiniz. Banyoda havlusunu ona uygun bir yere asmanız, odasına kıyafetlerine erişebileceği bir askı takmanız, mutfakta tabak – çatal ve kaşıklarını yine alçak bir rafa yerleştirmeniz onu çok mutlu edecek, özgüvenini yükseltecektir.

Kitapları için de basit çözümlerle bir kitaplık hazırlayabilirsiniz.

kitaplık3

Hazır kitap rafları veya dergilik benzeri çözümler ile hazırlayabileceğiniz gibi, mutfak için satılan tel raflardan veya tv ünitesinin alt raflarından da faydalanabilirsiniz.

Yeriniz müsaitse, kitap köşesinin yanına bir de onun için koltuk alabilirsiniz. Küçük kitap kurdunuz kapaklarını görerek kitaplarını seçmekten ve okuma köşesinde vakit geçirmekten çok hoşlanacaktır, emin olun…

İste görselleriyle sizler ve çocuğunuz için birkaç öneri:

kitaplık2 kitaplık1kitaplık4 kitaplık5

 

Kaynak:

www.montessoridunyasi.com